Parafínový zábal zad


Parafínové zábaly zad jsou vhodné jako doplněk rekondičních, regeneračních nebo relaxačních masáží a uvolňují svalstvo a podporují účinky masáže. Parafínový zábal zad je vhodný ke každé masáži kromě lymfodrenáže.

Délka zábalu: 15 minut

Připravené parafínové pláty různých vůní se přikládají na oblast zad a následně se umístí nahřátý gelový nosič. Parafín působí blahodárně na látkovou výměnu, změkčuje vazivo a uvolňuje svalstvo. Připočítáme-li i vonnou složku, je parafínový zábal zad ideální hřejivý aromaterapeutický doplněk masáže v chladnějších měsících. Vybírat je možné dle aktuální nabídky – čokoládový, kokosový nebo levandulový parafínový zábal.

Čokoládový zábal

Blahodárné účinky čokolády na náš organismus jsou využívány již po staletí, lidé ji používali především jako zdroj dobré nálady a později i jako prostředek k omlazení pokožky. Již víme, že kvalitní čokoláda je významný antioxidant, který dokáže detoxikovat naše tělo především díky vysokému množství vitamínů a minerálů, které obsahuje. Čokoláda působí antistresově, navodí uvolňování endorfinu a serotoninu, tzv. hormonů štěstí. Hořčík v čokoládě zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje soustředění, upravuje činnost nervů a působí proti stresu i zánětům. Flavonoidy regenerují cévy a pomáhají omezit vznik srdečních onemocnění. Sladká vůně čokolády má i afrodiziakální účinky.

Kokosový zábal

Kokosový zábal je velmi oblíbený nejen díky své jemné vůni, ale i proto, že zvláčňuje pokožku a zanechává ji pružnou a hladkou. Účinné látky obsažené v kokosu podporují tvorbu hormonů štítné žlázy, čímž zpomalují stárnutí buněk, působí preventivně proti srdečním chorobám, senilitě a dokonce i proti volným radikálům.
Kokosový zábal obsahuje 30% čistého panenského kokosového oleje. Působením tepla při zábalu dochází k výraznému vstřebávání účinných látek do hlubokých vrstev tkáně.

Je velmi prospěšný pro naše zdraví, tiší bolesti při artritidě a zánětech kloubů, zvyšuje průchodnosti kapilár a napomáhá snížení svalových napětí, jeho použitím dochází k výrazné svalové i psychické relaxaci.

Kokosový olej má vysoký obsah přírodních antioxidantů a vitamínů (A, C, E), které vyživují pleť. Má hluboce hydratační vlastnosti a je také vysoce efektivní při hojení a odstraňování jizev, pigmentových skvrn a vrásek.

Levandulový zábal

Levandule nám slouží v první řadě jako uklidňující prostředek při obtížích nervového původu, zklidňuje, pomáhá relaxovat, uvolnit tělo i mysl, bojuje proti nespavosti, návalech, bolestech hlavy a migrénách. Zmírňuje lehčí formy deprese a dokáže navodit příjemnou atmosféru a tím zlepšit náladu.

Zlepšuje prokrvení organismu, odstraňuje bolesti kloubů a svalů a zvyšuje hybnost pohybového aparátu.

Působením tepla při zábalu dochází k výraznému vstřebávání účinných látek do hlubokých vrstev tkáně.

Doporučujeme:

Parafínové zábaly jsou vhodnou terapií v chladných měsících díky svému hřejivému aroma terapeutickém účinku.

Objednejte se zde

Kontraindikace

Celkové:

 • Při jakémkoliv závažném onemocnění je nutné konzultovat vhodnost využití procedury s Vaším ošetřujícím lékařem
 • Nachlazení, horečnaté stavy, zánětlivá onemocnění
 • Velmi vysoký nebo velmi nízký neléčený krevní tlak
 • Závažné nemoci srdce nebo oběhového systému
 • Těžší formy osteoporózy (řídnutí kostí)
 • První trimestr těhotenství - (od 2. trimestru pouze těhotenské masáže, šestinedělí)
 • Onkologická onemocnění
 • Epilepsie
 • Poúrazové a pooperační stavy

Částečné:

 • Odřeniny a jiná krvácivá poranění, čerstvé jizvy a vpichy
 • Spáleniny a jiná poranění kůže
 • Křečové žíly, plísně, bradavice, vřídky
 • Méně než 30 dní po tetování
 • Bezprostředně po vydatném jídle 

Vhodnost vybrané masáže doporučujeme konzultovat s naším masérem!


Možnosti plateb

Studio Andrasa. Možnosti plateb