Ruční vakuová masáž

Ruční vakuová masáž je vhodná pro každou ženu, která se rozhodne zahájit boj s celulitidou. Původ této techniky masáží, můžeme nalézt, již ve staré Číně. Má dva hlavní účely a to kosmetický a zdravotní. Hlavním účinkem je vymizení celulitidy a péče o lymfatický systém a krevní oběh.

Masáž se provádí speciálními baňkami, které jemně nasávají pokožku a podtlakem ji masírují. Podtlak narušuje tukové buňky, které dále odcházejí lymfatickým systémem ven z těla společně s toxiny, čímž dochází k úbytku tuku, uvolnění a relaxaci. Zlepšuje se, okysličení pokožky.

Pomocí baněk dochází k velkému působení na problémové partie, stehna, hýždě a bříško, kde se jinak tukové buňky velmi těžce odbourávají. Pokožce se navrací elasticita a zpevňuje se ochablé podkožní vazivo. Součástí masáže je i kompresivní zábal.

Indikace

Ruční vakuová masáž se používá pro ošetření a vyhlazení celulitidy, odstranění tukových polštářků a zpevnění pokožky a svalů na stehnech, břichu, hýždích a bedrech.

Kontraindikace

Ruční vakuová masáž se nepoužívá při jakémkoli stavu odlišném od stavu zdravého, při křečových žílách, kdy se daná oblast vůbec nemasíruje a je na zvážení, zda masírovat další části končetin a nebo při zvýšené citlivosti klienta.