Masáž proti celulitidě

Pojem Celulitida, zná v dnešní době snad každá žena, je to výraz který označuje stav kůže. Hrbolky a nerovnosti na určitých partiích těla, neestetické tukové útvary v podkoží tvoří tzv. pomerančovou kůži, tedy celulitidu.

Celulitida je velmi častá u mnoha žen různého věku i váhy. K jejímu výskytu přispívá mnoho faktorů jako např. genetické dispozice, stres, nesprávné stravovací návyky, tučná a sladká jídla, nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nedostatečný pitný režim, pití kávy, alkoholu, kouření, hormonální antikoncepce, těsné oblečení.

Celulitida velmi úzce souvisí s lymfatickým systémem, v místech kde je přerušen tok lymfy vzniká celulitida. V našem studiu je možné kombinovat velmi účelně, masáž proti celulitidě a lymfatickou přístrojovou drenáž.

Masáž proti Celulitidě je velmi žádanou ruční tlakovou masáží, která je složena ze speciálních hmatů, kombinovaná s ozónovým nebo skořicovým tlakovým zábalem. Masážními hmaty s pomocí speciálního oleje a zábalu se uvolní tukové buňky a zlepší krevní oběh. Celulitida bývá nejvýraznější na bocích, stehnech, zadečku či bříšku, proto se masáž věnuje právě těmto partiím. Celulitida není způsobena nadbytkem tukových buněk, ale tím, že náš organismus není schopen tuky spalovat.

Po masáži se provede tlakový zeštíhlující zábal, který zrychlí podkožní metabolismus a zbaví tělo toxických látek. Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.

Do boje proti celulitidě doporučujeme vyrazit ruku v ruce s dodržováním pitného režimu, denně je nutné vypít až 3 litry tekutin, zdravou a energeticky bohatou stravou, a v neposlední řadě aktivním pohybem. Je vhodné absolvovat 10 až 12 procedur, a dále docházet na udržovací masáže, zhruba jednou měsíčně. Výsledky masáže jsou však patrné již po první terapii.

Masáž proti celulitidě se neprovádí v době těhotenství,12 při nádorových onemocněních, nachlazení a zánětech žil.