Lokální aplikace baněk

Metoda baňkování je metoda známá již déle než pět tisíc let. První zmínky o baňkování pocházejí z Mezopotámie, od starých indiánů, ze staré Číny, ale i z jiných částí světa. Z počátku se používaly duté telecí rohy nebo také bambus. Poté se začaly používat baňky hliněné a keramické. V padesátých letech 20. století se baňkování stalo oficiální léčebnou metodou.

Jde o velmi jednoduchou metodu, která především ulevuje od bolesti a pomáhá léčit celou řadu onemocnění, především pohybového aparátu.

Baňky,  kulovité umělohmotné nádoby, jsou vhodné k univerzálnímu upotřebení,  pomocí tlakové pumpy se umísťuji na pokožku těla, kde vytvoří podtlak.   Baňka silným podtlakem přivodí vznik žádoucích krevních hematomů. Působí tak fyzikálně, reflexně, ale i metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny a stimuluje imunitu organismu. Přiložením baněk, dojde tlakem k vtažení kůže a podkoží, což způsobí popraskání drobných cévek, zřetelnými jako modřina. Malý výron krve a lymfy zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v celém okolí aplikované baňky. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny a opakovaně vede k úlevě od bolesti v zádech a upraví i funkce příslušného vnitřního orgánu.

Tato terapie vyvolává nejen lokální reakci, nýbrž působí na celé tělo – reguluje energii, vyrovnává jing-jang a podporuje krevní oběh. Podtlak v baňkách způsobuje pasivní překrvení kůže a roztažení cév. Tím se zvyšuje průtok krve, stoupá teplota, zlepšuje se odolnost a schopnost organismu překonat chorobu. Terapie pomocí baňkování je jedinečná tím, že jako málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva. Použití baněk může být různorodé. Lze je kombinovat i s jinou technikou masáže.

Aplikací baněk dosáhneme uvolnění svalových spasmů a odstranění blokád, baňky působí léčebně u celé řady systémů - lymfatický, hormonální, a pohybový, řeší problémy se zažívacími orgány, močovými a dýchacími cestami, odstraňuje některé druhy migrenózních stavů, pomáhá řešit chronickou zácpu i psychické potíže. Aplikace baněk má obrovský význam na detoxikaci organismu.

Baňkování se neprovádí při trombóze, křečových žilách, nádorovém onemocnění, nachlazení, těhotenství, ekzémech.

  • má obrovský význam na detoxikaci organismu